GłównaZawody

Rezultaty: XI Ogólnopolski Piknik Czarnoprochowy Pleszew 2022

Zorganizowane już po raz XI przez LOK Pleszew  i sekcje czarnoprochową JAG zawody czarnoprochowe mamy już za sobą. I w tym roku jak i przez cały ten okres jedenastu lat organizatorzy robili wszystko żeby każdy ze strzelców wyszedł zadowolony. Doskonałe kiełbaski i kaszanka z grilla jak też gościna Klubu jest wszystkim znana i dlatego wszyscy którzy jej zaznali tak chętnie co roku tu wracają.

Świetna strzelnica, która powstała po byłej jednostce wojskowej w miejscowości Ludwina przyciąga jak magnes czarnoprochowców. Jedna z niewielu strzelnic która oprócz krótszych dystansów dysponuje możliwością skorzystania z toru 300m. 

Na tym właśnie torze odbyły po raz kolejny się konkurencje Karabin 300 i Minie 300 oraz strzelanie do sylwetek. Są to konkurencje bardzo ciekawe i wymagające od strzelców wiedzy o balistyce ich karabinów jak i precyzji w wykonaniu amunicji . Dla niektórych uczestników to jedyne miejsce do poznania właściwości i możliwości swojego karabinu na dłuższym dystansie. Emocje były zagwarantowane.

Pogoda płatała tego dnia figle, najpierw deszcz ,potem wiatr a w końcu słońce z wiaterkiem . Ale to i tak dobrze jak wszyscy mówili że nie dopadł nas upał jak poprzedniego roku.

A więc Szanowni Organizatorzy, dziękujemy za włożony przez wszystkie te lata trud i do zobaczenia za rok !