GłównaZawody

Polak zwycięzcą w ”Long Range World Cup”

Marek Błaszczak został zwycięzcą rozegranych na Wegrzech Long Renge World Cup w kategorii Breech Loader.

Jak nieraz już to udowodnił w strzelaniu na dalekich dystansach ze swojego Sharpsa nie ma sobie równych.
Nasz Mistrz pisze:

„W pierwszym tygodniu sierpnia na poligonie Izbeg koło Budapesztu został rozegrany 1 Puchar Świata Long Range MLAIC. W imprezie oprócz karabinów odprzodowych dodatkowo dopuszczono udział karabinów nabojowych strzelających czarnym prochem.
W zawodach wzięło udział blisko 40 strzelców z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, Włoch, Węgier, RPA oraz z Polski.
Turniej został przygotowany przez Balasha Nemetha w sposób perfekcyjny – 5 dniowe strzelanie na dystanach 300, 500, 600, 900 i 1000 Y dla tej ilości zawodników stanowiło spore wyzwanie logistyczne i sprzętowe. Każdego dnia strzelano jeden z dystansów. Zawodnicy mieli do dyspozycji pogląd tarcz przez kamery – było to bardzo wygodne przy tak dużych odległościach, zwłaszcza w kontekście poprawek na wiatr.
Pogoda nie rozpieszczała. Z jednej strony słoneczko które szybko stało się przekleństwem z upałami sięgającymi 35 stopni, z drugiej strony tańczący na wszystkie kierunki wiatr. „

Marek Błaszczak

Gratulujemy Mistrzowi wspaniałego zwycięstwa który nie tylko wygrał ale, ale został rownież najlepszym strzelcem turnieju.